Boldogság keresése – tavasz hol vagy már?
Utánajártunk mi is a boldogság?
Március 20-a a boldogság világnapja. A dánoknál már külön Boldogságkutató Intézet is van, de mi sem vagyunk lemaradva, hiszen a Jobb Veled a Világ Mozgalom és az ELTE PPK Pozitív Pszichológiai Kutatócsoportja a tavalyi év után idén is megrajzolják Magyarország BoldogságTérképét.
Ha azt a szót mondjuk, hogy boldogság, akkor az évszak ami rögtön eszünkbe jut az a tavasz, így igazán jó, hogy erre az időpontra került ez a világnap, bár most kinézve az ablakon, sajnos nem a boldogság Önti el a szívünket. Pedig ha belegondolunk, hogy egy több éven át ismétlődő felmérés szerint a skandináv országokban élők a legboldogabbak. Ezekben az országokban, pedig nem ritka az ilyen időjárás, sőt igen gyakori, ahogy a hosszú sötét napok is, mégis megtalálják a lehetőséget arra, hogy boldogok legyenek.
Hát a könyvek mögé bújva és az internetet böngészve mi is megpróbáljuk megkeresni mi is a boldogság, mi a boldogság titka?
Mi a boldogság?
A Pinterest szerint a boldogság:
A keresőbe beírtuk, hogy HAPPINESS és az első találat, amit kaptunk a lenti 30 napos kihívás:

kép forrása: Pinterest
Néhány kedvencünk a listából
3. Nézz meg egy kiállítást/előadást: imádjuk a Flashmobokat nézni a youtube-on.
5. Kertészkedjünk: ilyen időjárásban nehéz, de például locsoljuk meg a benti virágainkat, törölgessük le a leveleiket. Nálunk az irodában is már egy hónapja folyamatos a jácint illat, imádjuk 🙂
12. Hallgass zenét: ilyen időben érdemes igazán nyári és pörgős számokat hallgatni, legalább a hangulatunk legyen tavaszi: a mi ajánlatunk: Gringo Sztár: Legyen télen nyáron nyár
Tovább kutatva a boldogság fogalma után egy TED előadást ajánlunk: A boldogsághoz vezető szokásokról.
Matthieu Ricard korábban mikrobiológusként dolgozott a Pasteur Intézetben, majd nem sokkal ezután úgy döntött, hogy hátrahagyva addigi életét a tibeti budhizmus tanai felé fordul és a Himalájába költözött.
Ma is ő a dalai láma francia nyelvű tolmácsa és őt tekintik a világ legboldogabb emberének.
„a jól-lét nem pusztán egy élvezetes érzés. Hanem a derű és elégedettség mély átérzése, egy olyan állapot, ami áthat és megalapoz minden érzelmi állapotot, és minden örömöt és bánatot, ami az utunkba kerülhet. „
A boldogság fogalma a Wikipédia szerint:
„A boldogság pozitív érzelmekkel jellemezhető mentális állapot, amely a megelégedettségtől az egészen intenzív örömérzésig terjedhet. A boldogságnak, mint a legtöbb alapvető emberi érzelemnek, számos biológiai, pszichológiai, vallási és filozófiai magyarázata, megközelítése létezik, amelyek megkísérlik definiálni magát a boldogságot, illetve iránymutatást adni arra, hogy érhetjük el vagy honnan ered.”
Mosolyka szerint a boldogság
Ha boldog és pozitív embereket keresünk a nagyvilágban vagy itthon, akkor előbb-utóbb Hozleiter Fanny neve is előkerül, hiszen a sok megpróbáltatás ellenére is hihetetlen pozitív kisugárzása mindenkit magával ragad. Ő így gondolkozik a boldogságról:
“Röpke kis életünkben csakis azt érdemes csinálni, amire igazán vágyunk, amitől táncot jár a lelkünk. Ne másoknak akarj megfelelni, hanem hallgass arra a kis hangra, amelyik oly lelkesen szól onnan, belülről. Hisz ezzel kezdődik az igazi boldogság!”
És akkor jöjjön a skandinávok boldogság titka
A skandináv országok lakói bár az év nagy részét sötét és borongós időben töltik és magas adót fizetnek mégis a legboldogabb nemzetek közé tartoznak.
Hygge, Lagom, Sisu – mind, mind a boldogsággal, a harmóniával az egyensúllyal kapcsolatos fogalmak. Közös nevezőjük a társas együttlét, a minőségi idő, a fény, a meleg, a finom falatok, az elmélyülés a csend… és megannyi megfoghatatlan dolog. Annyira hisznek ezek erejében, hogy az utóbbi években könyvek formájában is megosztották a világgal ezen tapasztalataikat, így adva esélyt nekünk olvasóknak is arra, hogy átérezzük az ő boldogságukat.
Aktuális Kiemelt